Osobní stránky -  Vladimír Brůna
stále ve výstavbě ...
... a proto aktuální

Profesní životopis
Publikace

Projekty, granty, VVZ
Konference, semináře
Expedice
Výuka
Aktivity a popularizace
Partneři a sponzoři

Hlavní strana

kontakt:
Český egyptologický ústav
Filosofická fakulta
Univerzita Karlova
nám. Jana Palacha 1/2
110 00 PRAHA 1
 
e-mail: vladimir.bruna@ff.cuni.cz_

Český egyptologický ústav FF UK Praha


 

Archeologický výzkum v Abúsíru a v Sakkáře - Historie expedic
Na terénním výzkumu v Abúsíru a v Saqqaře se účastním od podzimu 2001 v pravidelných intervalech jaro - podzim. Hlavní pracovní náplní je zejména geodetická dokumentace archeologického výzkumu, zpracování prostorových dat v GIS a CAD, mapování, pozemní laserové skenování a fotografie z výšky pomocí upoutaného draka. Vedle toho mám na starosti logistiku expedice a podílím se na výzkumech jiných expedic. 

Podzim 2023

Začínáme připravovat podzimní expedici na které budeme pokračovat ve výzkumu v oblasti severní Sakkáry, v září proběhne geofyzikální měření v okolí údolního chrámu pyramidy Niusserea a možná přijde i nějaké překvapení.

Jaro 2023

Čas utíká a ještě jsme neuzavřeli podzimní expedici a už plánujeme jaro. Na konci února se do Egypta vracíme, abychom dokončili výzkum Ptahšepsesovi hrobky v severní Sakkáře, známou pod označením  C1. Čeká nás archeologická práce v pohřební komoře a dokumentace východní části hrobky. V poslední dekádě měsíce března začíná ramadán, který ovlivní rozsah našich prací. Budeme pokračovat v zaměřování staroříšských hrobek v severní Sakkáře pomocí GPS Trimble Catalyst a určitě se ozvou o pomoc egypští kolegové ohledně skenování a geodetického zaměřování.
Začínají Velikonoce a expedice pro mě končí. S Mirkem Bártou, Hankou Vymazalovou a Mohemadem Megahedem jsme dokončili výzkum hrobového komplexu Ptahšepsese v severní Sakkáře. Od dubna pracují kolegové pod vedením prof. Bareše v komplexu šachtových hrobek, odkrývají novou hrobku zatím s názvem AW7, tak jim držme palce.

zpět na expedice